Porota

Jsme parta nadšenců, kteří už za život stihli ochutnat pěkných pár vzorků medoviny. Jelikož nejsme profesionální someliéři, medovinu v rámci pořadu Medovina měsíce posuzujeme především podle naší chuti. Zkrátka se držíme toho, že nejdůležitější je, aby nám pití chutnalo, a teprve pak jsou důležitá ocenění, design lahve, způsob výroby, cena a další. Každý měsíc pečlivě vybereme čtyři lahve medovin z předem daného tématu a před kamerou je ochutnáme. Podělíme se o svůj názor a zhodnotíme, která to u nás vyhrála a stane se medovinou měsíce. Zajímá nás, jak medovina chutná tobě, takže nám po vlastní degustaci napiš své dojmy a pocity z ochutnaných vzorků!

Medovina měsíce
Jaroslav

Jaroslav "Prezident" Hor

Vztah k medovině jsem začal budovat až před pár lety v rámci organizace festivalu Blavicon. Po pár letech jsem se propil až do projektů Svět medoviny a Medovina měsíce. Je krásné neustále nacházet nové malé medovinaře a poslouchat jejich příběhy.

Filip

Filip "Lyshak" Ženíšek

S medovinou se přátelím už dlouhá léta a díky velké rozmanitosti druhů a chutí ji beru jako univerzální nápoj, který lze pít kdykoliv a k čemukoliv. Přestože jsem zastánce klasických chutí, baví mě objevovat nové možnosti a rád se nechám příjemně překvapit.

Pavlína

Pavlína "Ciri" Podskočová

Ráda poznávám jednotlivé chutě a objevuji jejich kombinace. Nejen proto jsem začala degustovat a poznávat piva, rumy, whisky a nakonec jsem se propila k medovině. Na té nejvíce obdivuji její rozmanitost, která mě snad už nikdy neomrzí.

Jakub

Jakub "Jimmy" Stojan

S medovým nektarem jsem jako člen Svazu Českých Bohémů seznámil již v adolescenci a okamžitě jsem v ní našel zalíbení. Po důkladném studiu rumu, whiskey a rozličných druhů chmele se k medovině s úctou vracím k hloubkovému průzkumu.


Chci objevit svět medoviny

Medovina není jen záležitost vánočních trhů a městských slavností. Medovina je rozmanitá svými druhy i chutěmi a je vhodná pro kteroukoliv roční dobu. Odhoď předsudky a pojď s námi zkoušet nové chutě! Medovina dokáže oslovit muže i ženy, starší i mladší, vinaře i milovníky rumů. Dej medovině šanci!

Medoviny ti přijdou začátkem měsíce, nejpozději den před vysíláním pořadu na YouTube.